16 Mayıs 2012 Çarşamba

Mekan Önerim-Set Balık

İstanbul'daki en iyi balıkçılardan biri Set Balık Lokantası. Mekan Kireçburnu'nda denize sıfır konumda. Başka balık lokantalarında bulamayacağınız birçok farklı mezeyi burada bulabilirsiniz. Hem soğuk mezeleri hem de ara sıcakları birbirinden şahane diyebilirim.Zaten onları yerken öyle çok doyuyorsunuz ki balığa yer kalmıyor. Yemek sonrası gelen tatlılar da harika. Kısaca gidip görülmesi, tadılması gereken bir yer. (Yalnız mekan sadece nakit çalışıyor.Bilginiz olsun.)

Set Balık Hakkında:

Nüzhet'in yeri...
İlk Set Balık 1967 yılında Nüzhet İşeri tarafından kuruldu. Mesleğe Kervansaray lokantasında yetişerek başlayan Nüzhet İşeri 1982'de Silivri'de Set 2'yi, 1986'da ise Kireçburnunda halen hizmet vermekte olan Set 3'ü açtı.

70'li yıllarda lop kalkan, karides güveç ve balık böreği gibi kendine özgü lezzetleriyle ünlenen Set Balık sıcak atmosferi ve menüsüne sürekli yenileri eklenen lezzetli yemekleriyle ününü günümüze kadar sürdürdü.

Bir aile işletmesi olarak kurulan ve 1997'de Nüzhet İşeri'nin vefatından sonra da bu özelliğini sürdüren Set Balık, yıllardır değişmeyen güleryüzlü ekibi, tanıdık simalara rastlayabileceğiniz dolup taşan masaları, taptaze balıkları ve başka hiçbir yerde tadına bakamayacağınız farklı mezeleri ile sadık müşteri kitlesini her gün artırarak hizmetine devam ediyor.
Yılladır aynı sıcaklığı ve kaliteyi korumayı başaran Set Balık'ın en önemli özelliklerinden biri de klasikleşmiş lezzetlerinin yanı sıra yeni tatlara da açık olması. Her uğradığınızda yepyeni bir meze veya tatlının tadına bakabileceğiniz Set'te sizleri de görmek ümidiyle.Ayrıntılı bilgi için http://www.setbaliklokantasi.com/ adresini ziyaret edebilir, eşsiz lezzetleri inceleyebilirsiniz.

Bunlar da benim Set Balık fotoğraflarımZara neon gömleğimi çok sevdim.Daha sonra ayrıntılı fotoğraflayacağım:)
2 yorum:

  1. ben de daha onceleri cok giderdim. Ozlemisim :)

    http://stylishtimes.blogspot.com/

    YanıtlaSil
  2. :)) zaten bağımlılık yapan bir yer resmen:)

    YanıtlaSil