10 Şubat 2012 Cuma

Baby Shower

Bebek doğmadan önce verilen partiler anlamına gelen Baby Shower, annenin doğum sonrası telaşı ve yorgunluğu başlamadan herkesle bir araya gelmesi; bebeğin gelişini hediyelerle kutlaması şeklinde düzenlenir. Genellikle anne adayının bir yakını tarafından organize edilir. Parti esnasında gelen hediyeler açılır ve annenin heyecanı paylaşılır. Partinin mekanı, organizasyonu, dekoru, mönüsü ve içeriği doğumun temasına göre şekillenir. Oyunlar oynanır ve misafirlere de küçük hediyeler dağıtılır.

Günümüzde Baby Shower için özel olarak kurulmuş organizasyon şirketlerinden, sadece bu partiye özel süs ve dekor malzemeleri satan mağazalara kadar seçeneklere sahip bir sektöre dönüştü… İşte size birkaç tüyo…

Eğlenceli Baby Shower oyunları

Kurdele oyunu: Misafirler verilen kurdeleyi annenin karnının ölçüsünde kesmeye çalışır.

Mamayı bul: Küçük kaplara konulmuş çeşitli tatlarda bebek mamaları denenip, tat tahminleri yapılmaya çalışılır.

Bebeği çiz:
Herkes kitabını başının üzerine ve onun da üzerine kağıdını koyar. Bebeğin resmini, başının üzerindeki kağıda 1 dakika içinde çizer. Sonra resimler yan yana dizilir ve oylamayla en güzel resim seçilir.

Bebek bezi yarışı: Oyuncak bebeğe bez bağlama yarışması yapılır; saniye tutulur.

Herkesin bebekliği: Bebeklik resimleri yan yana dizilerek numaralandırılır. Herkes hangi bebeğin, kim olduğunu kendi kağıdına yazar. En çok sayıda doğru bilmiş olan oyunu kazanır!

Baby Shower bingo:
Bebek ve doğuma özel olarak hazırlanmış bingo oyunu oynanır.
Bebeğe şiir: Bebeğin isminin baş harflerini oluşturacak akrostiş şiir yazılır. Her bir satırı bir sonraki misafir tamamlar ve kafiye tutturulmaya çalışılır.

Süt içme:
Biberonlar sütle doldurularak masaya yerleştirilir. Herkes masanın çevresinde diz çökerek dizilir ve ellerini arkadan birleştirir. ‘Başla’ denildiğinde biberonları ağızlarıyla alıp, başlarını yukarı dikerek içmeye başlarlar. Biberonu düşüren ya da ellerini birbirinden ayıranlar oyun dışı olur. Sütü en kısa sürede bitiren oyunu kazanır.

Unutulmaz bir anıya dönüştürmek için birkaç fikir
  • Şık bir anı defteri alın. Daha sonra tüm misafirleriniz bebeğinize özel mektuplarla doldursun içini!
  • Bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. Daha sonra bu fotoğraflardan seçip sevimli bir albüm oluşturabilirsiniz
  • Özellikle oyun anlarını videoya çekin; her izleyişinizde çok güleceksiniz. Hatta daha sonra bunu keyifli bir kapak yaptırıp, dvd’ye basabilir ve tüm misafirlere dağıtabilirsiniz.
  • Konuklara günün anısına bir armağan verin.
  • Süpriz yapabilirsiniz.


Ben de benden 6 ay önce doğum yapan görümcem için bir baby shower partisi düzenlemiştim.
Konuklara hatıra Ela şekerleri

Bu da 6 ay sonra benim için düzenlenen süpriz baby shower partisi
Armağanlarım

Bunlar da


Ege'nin odasının kapısına astığım kapı süsü

Bu kapı süsünü ise hastanedeki odamızın kapısına asmıştık.
,
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder